The Story of a Pioneer

סיפורו של חלוץ

אנשי חזון, מדבר ויין

סיפורו של יקב ננה משולב באזור בו הוא נמצא – סיפור על אתגרים, מסירות, אהבת המדבר וחזון משותף של ערן רז וניב בן יהודה.
ערן רז, הידוע בכינויו, "ננה", נולד עם אהבה למדבר. בשנת 2004 החליט ערן, יחד עם אשתו שחר ומשפחתו, לעזוב הכל ולהגשים חלום – לעבור למצפה רמון.
בשנת 2007 החלו הנטיעות של כרם ננה בחלקו העליון של נחל צין, בגובה 800 מטר מעל פני הים. בשנה זו ננטעו כ- 30 דונם של כרמים, בהם הזנים: קברנה סוביניון, פטיט סירה, שרדונה ושנין בלאן.
בתחילתה של שנת 2014 הגיע לביקור בכרם ניב בן יהודה, הבעלים של יקב "3Corners" שפועל במדינות: קוסטה ריקה, קליפורניה וישראל, במטרה למצוא ענבי יין איכותיים המייצגים את הטרואר המדברי.
מאז הכל היסטוריה, החזון של שניהם הפך תוך מספר שנים ליקב ייחודי במפת היין של ישראל.

כורם חלוץ שראה את המדבר כטרואר ייחודי

יש השוחים עם הזרם, יש השוחים נגדו ויש את אלו המגדירים מחדש את נתיב הזרימה. ננה, הגיע לאזור עם הידע והניסיון שצבר מאזורי גידול שונים בארץ. בדיקות הקרקע והימצאותן של טראסות עתיקות הוכיחו כי החזון יהפוך למציאות ובמסע מפרך של נטיעת כרם במדבר הצליח ננה לממש את המושג ״כורמות מדברית״.
היום, המחזה של הכרם המוריק הנגלה מבין גבעות המדבר וטעמו של היין המיוצר מהענבים הגדלים בטרואר הייחודי הם שמחזקים את ידנו וגורמים לנו להאמין בחלום – לממש את החזון ולהביא עשייה ייננית ייחודית המעניקה חווית יין מדברית אותנטית.

השאיפה שלנו היא להוציא לשוק מוצר שמבטא את מהות הכרם והיקב כאחד.
יינות היקב הראשונים הושקו בתחילת שנת 2018 ונושאים את החזון של כל אחד מהאנשים המעורבים בהקמתו. היקב נבנה עם מחשבה על כל פרט וראייה קדימה.
בימים אלה אנו מתקדמים בבנייתו של מבנה חדש ומודרני במצפה רמון, יקב שיגדיל את יכולת הייצור, יכיל את הציוד החדיש שנבחר בקפידה למען ייצור יינות ברמה הגבוהה ביותר ויהווה את יקב האסטייט המדברי הראשון.

ערן "ננה" רז – כורם ובעלים

ערן נשוי לשחר ואב ל -6 ילדיהם, כורם, איש מדבר, חלוץ ובעל חזון. את השם "ננה" קיבל כבר בילדותו ומאז התקבע שם החיבה.
עוד לפני שהגיע לתחום היין עסק ערן בחקלאות וכשנחשף לתחום היין גילה לדבריו: "עולם עם היסטוריה מטורפת, תחום ידע שהוא פשוט אינסופי. ביין יש רגש, יש היסטוריה ויש נשמה". קרא עוד

שחר רז- מנהלת מרכז מבקרים

נשואה לערן "ננה" ואם ל-6 ילדיהם המתגוררים כולם במצפה רמון.
בוגרת לימודי צילום, תרפיה באומנות ושותפה לחזון ולהקמת הכרמים והיקב. שחר היא אשת הקשר שלכם ליקב ולמרכז המבקרים, לנגד עינייה עומד החיבור בין העשייה הייננית לאופיו המיוחד של המדבר. את החיבור היא מייצרת על ידי מפגש אותנטי, יחסי אישי והקפדה על סטנדרטים גבוהים באירוח ובשירות אותו מקבלים לקוחות היקב.

ניב בן יהודה – בעלים

ניב נשוי לקרן רטאנה בן-יהודה ואב ללי, בן ודין. ניב, שנולד בישראל בשנת 1966 הוא דור שני בתעשיית הטעם והריח.
לאחר שעבר לארה"ב כדי לסיים את לימודיו, מצא ניב את הנישה שלו בתעשיית הטעם והריח והקים חברה משלו בארה"ב. האהבה והמשיכה של ניב לעולם היין נבעה מההבנה כי יין הוא הרבה יותר מאשר משקה אלכוהולי – זו תרבות, זו אומנות, זה עולם שלם. יין איכותי בעיניו של ניב הוא תוצר של כישרון, הגשמה וידע, זוהי יצירתם של האומן והמדען – המומחים של הכרם והיקב. ניב הוא הבעלים של יקב 3 Corners המייצר יינות בשלוש מדינות – קוסטה ריקה, קליפורניה וישראל.
מטרתו של ניב היא להקדיש את חייו לייצור יין ברמות הגבוהות ביותר בכל שלוש המדינות להן הוא קורא בית, ולספק סיפורים נפלאים בבקבוק לאוהבי היין בעולם. מטרתו של ניב היא להקדיש את חייו לייצור יין ברמות הגבוהות ביותר בכל שלוש המדינות להן הוא קורא בית, ולספק סיפורים נפלאים בבקבוק לאוהבי היין בעולם.

דנה בני – ייננית

"אני ריאלית במהותי, מה שתופס ומעניין אותי בתחום זה השילוב בין האומנות ביצירת היין למדע. בעיני זה היופי בעולם היין". אצל דנה תחום היין התחיל כבר בילדות, בבית הוריה האיטלקים, חובבים גדולים של עולם היין.

קרי דמסקי – יינן יועץ

קרי דמסקי הוא בעל תואר B.S במדעי התסיסה מאוניברסיטת דיוויס, קליפורניה. קרי ואשתו דייזי, יחד עם בנם, הם הייננים והבעלים של "Palmeri Wine" בקליפורניה – יקב בוטיק פרימיום.

לי בן יהודה – מנהלת שיווק ומכירה

לי היא הפנים של היקב, אותה תפגשו במסעדות, בחנויות ובתערוכות היין השונות. לי גדלה בבית שמדבר יין, עם אבא המתמחה בתעשיית הטעם והריח שהכניס את כל המשפחה לתוך עולם היין.
לי בעלת B.A במנהל עסקים בהתמחות בשיווק מהמרכז הבינתחומי הרצליה ובוגרת קורס היין WSET רמה 3.
לפני הקמת יקב ננה עבדה בבית ספר ליין, עבדה וניהלה בשש השנים האחרונות ברים במספר מסעדות שף בתל אביב, בהן התמחתה בתחום היין, השמפניה והאלכוהול.

שחר בן יהודה – מנכ״ל

שחר בוגר תואר B.A במנהל עסקים עם התמחות בשוק ההון, ובעל תואר הנדסאי תעשייה וניהול. הוא מילא מגוון תפקידי ניהול בשוק ההון, שיווק, פיתוח עסקי והוא בעל הכישורים האולטימטיביים להקמת החזון של היקב.
שחר מנהל את ההקמה עוד משלב התכנון הראשוני ועד לרגע בו יעמוד בגאון מבנה התפעול החדש.